Nejkrásnější pláže na Brele

Brela_plážeBrela je poklidné chorvatské letovisko, které svými nádhernými plážemi přitahuje spoustu turistů. Pláže se táhnou podél celého letoviska asi 1,5 km. Drobné oblázky a písek, stíní borové lesy, v nichž se nachází zdejší hotely. Pobřeží vytváří menší zátoky, kde jsou roztroušené malebné skaliska.

Krásné písečné pláže, jsou propojeny pobřežním chodníkem ve stínu borovic, které vás ochrání před zářením poledního slunce.

Romantická a pěkně upravená pobřežní promenáda, která se táhne od staré vsi Kričak a vede kolem proslulé pláže Punta Rata, nabízí nezapomenutelné příjemné okamžiky a vzpomínky.

Husté borové lesy, které lemují celé pobřeží, krásné křišťálově modré moře a klid společně se špičkovými služby v těch nejluxusnějších hotelích dělají Bralu jednou z nejnavštěvovanějších chorvatských destinací.

Brela vždy byla zvláštním a kouzelným místem.

Brela nabízí krásné malé intimní pláže v části od Vruje do Jakiruše. K mání jsou také pitoreskní plážičky v oblasti od Stomarice přes Šćita až do Podrača, a mají také nejvychvalovanější pláž Makarské riviéry, proslulou Puntu Rata.

Puntu Rata zařadil časopis Forbes mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě. Punta Rata obsadila čestné 6. místo, navíc je pláž držitelkou 1. místa v nejkrásnější pláži Evropy.

Národní koordinátor projektu “Modrá vlajka “- hnutí přátel přírody “Krásná naše ” udělil Pinta Rata modrou vlajku. Na pláži také naleznete význačný kámen, který dnes souží jako oficiální symbol Brela.

Za pláží Punta Rata naleznete velké a dlouhé pláže pod Bluesun hotelem Marina, Bluesun hotelem Maestral a Bluesun hotelem Soline až do centra místa, Soline.

Ještě další dvě pláže vlastní modrou vlajku. Pláž Bliesun, která patří k hotelu Berulia a také pláž Stomarica.

Procházka po plážích Brela je nádherným zážitkem. Čisté Jadranské moře, oblázky po kterých se procházíte, vůně borovic a spousta krásných zákoutí dělají Brelu jednou z nejpřitažlivějších turistických destinací.